Rankingi z 24 września 2023

Torba lub walizka kabinowa na bagaż podręczny

Survival

Podróżowanie samolotem to zmora wielu osób, ponieważ zabrać ze sobą trzeba bagaż podręczny i powstaje wtedy problem, ponieważ trzeba wybrać odpowiednią walizkę lub torbę, aby zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy.

Taki wybór nigdy nie należy do najprostszych, niezależnie od tego jakim konkretnie środkiem transportu dana osoba podróżuje. Przede wszystkim trzeba dopasować się do wymiarów bagażu, jaki można ze sobą zabrać, np. do samolotu. Warto wejść wtedy na stronę internetową linii lotniczych, aby przekonać się jakie wymiary bagażu podręcznego są dopuszczalne, tak aby na lotnisku nie zdziwić się, że zostanie on odrzucony i swoich rzeczy osobistych nie będzie można zabrać na pokład. Takie sytuacje wbrew pozorom często mają miejsce.

Należy się więc ściśle dostosować do panujących zasad, aby się nie rozczarować i nie lecieć samolotem w posępnym humorze. Bagaż powinien być jednak dość przestronny, aby zmieścić w nim to co najważniejsze.

Walizka na kółkach na bagaż podręczny. Fotografia: cdn.images.dailystar.co.uk.
Walizka na kółkach na bagaż podręczny. Fotografia: cdn.images.dailystar.co.uk.

Walizka podręczna

Walizka na bagaż podręczny zdaje egzamin, dlatego też wiele osób bardzo chętnie decyduje się na skorzystanie z tej ewentualności. Poza tym walizki wcale nie muszą być drogie, chociaż zależy to od ich rozmiarów i materiału, z którego zostały wykonane. Sklepów z walizkami jest jednak tak dużo, że prędzej czy później znajdzie się dla siebie właściwą opcję. 

Walizkę bardzo łatwo można przemieszczać. Nawet młode i dużo starsze osoby nie powinny mieć z tym problemów, mają one zwykle kółka. Trzeba jednak sprawdzić przed podróżą, czy aby na pewno są one sprawne, bo istnieje ryzyko, że nie działają i wtedy trzeba będzie walizkę nieść o własnych siłach. Nie każdy ma tyle sił, aby poradzić sobie skutecznie z takim zadaniem, dlatego należy wszystko dwa razy dokładnie sprawdzić, tym samym uniknie się niepotrzebnych rozczarowań. 

Walizkę można też zakupić pod kątem dopuszczalnych wymiarów, poza tym nie zmienia też ona kształtów. To oznacza, że można do niej spakować różnorodne przedmioty, zależnie od własnych potrzeb. Oprócz tego ubrania nie będą się w niej gniotły.

Zobacz również!
Rankingi walizek kabinowych wrzesień 2023


Torba podręczna

Niektórych turystów interesuje jedynie torba podróżna do samolotu. Taka opcja również jest bardzo korzystna, torby są zwykle nieco tańsze od walizek, ale nie można ich dobrać ściśle pod kątem obowiązujących wymiarów w liniach lotniczych, trzeba więc tego samodzielnie pilnować. Zawsze jednak można poprosić o pomoc sprzedawcę, który będzie wiedział jak doradzić klientowi, aby na lotnisku nie było trzeba szybko kombinować jak zabrać ze sobą potrzebne rzeczy. Torby mają wiele zalet, przede wszystkim:

  • mają pojemną główną komorę,
  • są bardzo miękkie i można w dowolnym momencie zmienić ich kształt,
  • nie są zbyt ciężkie.

Widać wyraźnie, że taka oferta może okazać się bardzo interesująca, poza tym dostępne są w wielu kolorach i rozmiarach, mogą posiadać też na sobie różnorodne wzory.


Plecak na podręczne rzeczy

Plecak na bagaż to także bardzo często spotykane rozwiązanie, zwłaszcza wśród nieco młodszych osób, które przyzwyczajone są do podróżowania ze swoim plecakiem. Takie sytuacje nie są wyjątkiem, dlatego zdarzają się coraz częściej.

Atutem plecaka jest to, że jest on bardzo poręczny, dlatego nie ma obaw o to, jak przenosić go z miejsca na miejsce. Zaletą jest też jego lekkość oraz to, że ma bardzo efektywnie rozłożone komory, nad czym pracują doświadczeni projektanci. Tym samym spakowanie swoich rzeczy osobistych nie zajmie zainteresowanym sporo czasu. Jest to bardzo ważne dla osób, które pakowanie zawsze zostawiają na ostatnią chwilę, a takich osób jest wiele. 

Plecaki są też bardzo miękkie, więc gdy będzie tego wymagała sytuacja można zmienić ich kształt na niemalże dowolny.


Podsumowanie – jaki bagaż podręczny wybrać?

Jak widać wybranie bagażu podręcznego to wymagające wyzwanie, dlatego też lepiej czasami jest poprosić o poradę bardziej doświadczone osoby, które częściej podróżują. Można wysłuchać ich opinii i bazować na ich przeżyciach, na pewno nie wyjdzie się na tym najgorzej.

Zdecydowanie najtańsze z wyżej wymienionych opcji są plecaki, jednak najbardziej uniwersalne są walizki, które można dobrać pod kątem obowiązujących w liniach lotniczych maksymalnych wymiarów. Jest to bardzo istotne, aby przypadkiem nie zostać bez bagażu na samym lotnisku, gdy nie ma się zbyt dużego pola manewru. Wiele zależy więc od tego, ile pieniędzy ma się w portfelu, jakimi liniami lotniczymi się podróżuje i co konkretnie chce się ze sobą zabrać w podróż. Warto nad tym trochę porozmyślać, a wybór będzie łatwiejszy.


Walizki i torby kabinowe RANKING

Ranking wrzesień 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych walizek i toreb na bagaż podręczny (m.in. do samolotu), oferowanych w sklepach online.


Zapytania samoobronne i survivalowe userów:

  • https://www pomysliwsku pl/torba-lub-walizka-na-bagaz-podreczny/

3 opinii o “Torba lub walizka kabinowa na bagaż podręczny

Rankingi oraz poradniki na PoMysliwsku.pl 2023 - komentarze
  1. Szczerze powiedziawszy, to nie wiedziałam, jaka torba na bagaż podręczny nada się najbardziej, ale artykuł sporo dał mi do myślenia. Postawiłam przede wszystkim na to, by był wytrzymał i w podróży się nie rozpadł 😉

  2. Tydzień przed wyjazdem, gdzie akurat byłam w potrzebie trafiłam na wasz ranking walizek na bagaż podręczny i powiem, że uratowaliście mi skórę 😀 Miałam dość jeżdżenia z torbą, więc pora było na walizkę. Znacznie bardziej wytrzymała i solidna no i fakt kółek – duże ułatwieni 😉

  3. Wybieramy się do Albanii Ryanairem Sun (loty czarterowe), za dopłatą prawie 180 zł do biletu była opcja wyższa z torbą podręczną + bagaż nadawany (do 20 kg w cenie). Jakby się kto pytał – na Korfu (tam lądujemy) bilet dla dwóch osób w lipcu to 2k (razem z powrotnym), więc trochę drogo, ale na buty do wody musiało wystarczyć (plaże i dno często jest kamieniste + jeżowce) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...