Rankingi z 01 października 2022

Ogrzewacz termofor do rąk i dłoni

Survival

Mróz za oknem dla nikogo nie jest zbyt dobrą informacją, dlatego też coraz bardziej popularne są ogrzewacze do rąk, dzięki którym można skutecznie się ogrzać na świeżym powietrzu.

Jest to popularne zjawisko zwłaszcza w centrach większych miast, gdzie ludzie podczas zakupów oraz spacerów mogą zapewnić sobie ciepło, co przydaje się zwłaszcza dzieciom i osobom starszym. Ogrzewacz do rąk podzielony jest jednak na kilka podstawowych typów, wśród których są:

 • chemiczny,
 • benzynowy,
 • żelowy.

To zdecydowanie najpopularniejsze opcje na jakie mogą zdecydować się władze miast, ale też prywatne osoby, które chcą umieścić go np. w swoich ogrodach oraz na działkach. To bardzo uniwersalny i funkcjonalny sprzęt, który powinien zachwycić każdego użytkownika, niezależnie od tego, kto zdecyduje się po niego sięgnąć.

chemiczny ogrzewacz do rąk
chemiczny ogrzewacz do rąk

Ogrzewacze żelowe

Jedną z najkorzystniejszych opcji na rynku są obecnie ogrzewacze termofory żelowe, które należą do najtańszych. Poza tym jeśli chodzi o ich działanie, to nie jest ono zbyt skomplikowane. Łatwo można zapewnić sobie komfortowe warunki do ogrzania, ale też innym osobom przebywającym akurat w otoczeniu użytkownika. Jest to ocieplacz wielokrotnego użytku, dlatego też jest tak bardzo ceniony przez klientów na całym świecie. Warto wydać na niego pieniądze, ponieważ jest to inwestycja opłacalna, której nie będzie się w przyszłości żałowało. Pewne jest to, że skorzystanie z tego ogrzewacza będzie możliwe nawet kilkadziesiąt razy, zależnie od tego, jak się będzie o niego dbało, dlatego też ważne jest to, aby go odpowiednio pielęgnować, gdy się go już zakupi. 

żelowy ogrzewacz termofor do dłoni
żelowy ogrzewacz termofor do dłoni

Termofor żelowy bardzo szybko można rozgrzać, nawet do temperatury 50°C. Potrzebne jest na to kilkadziesiąt sekund, więc efekty działania są błyskawicznie zauważalne. Jest to dobra wiadomość dla wszystkich osób zastanawiających się nad takim zakupem. Ciepło w tym ogrzewaczu można utrzymać nawet kilkadziesiąt minut. Warto więc przekonać się na własnej skórze o tym, jak przyjazne dla ludzi jest to urządzenie.


Ogrzewacze chemiczne

Ogrzewacz chemiczny do dłoni to nieco bardziej skomplikowany sprzęt, ale również bardzo popularny w Polsce oraz innych krajach. Jest to świetna opcja zwłaszcza na jakieś dłuższe i ekstremalne wycieczki. Warto zabrać go wtedy ze sobą, np. w wysokie góry, gdzie może się bardzo przydać w zdecydowanie chłodniejsze dni. Jak wiadomo w takich warunkach łatwo o odmrożenia, a takich sytuacji chciałoby się za wszelką cenę uniknąć. 

Ogrzewacze chemiczne są dużo bardziej wydajne, ponieważ utrzymują wysoką temperaturę przez około 8 godzin. Rozgrzewają się również bardzo szybko, z tym nie powinno być problemów, nawet przy niskich temperaturach panujących na świeżym powietrzu. Istnieje też opcja zamknięcia ocieplacza w pojemnikudzięki czemu ciepło utrzymywać będzie się przez kilka dni. Wtedy też nie będzie dopuszczane do niego powietrze, co wpłynie bardzo korzystnie na proces grzewczy.

Zobacz również!
Rankingi ogrzewaczy do rąk wrzesień 2022


Ogrzewacze benzynowe

Ostatnim z polecanych typów ogrzewaczy są ogrzewacze benzynowe. Nie są może tak popularne jak dwie wyżej wspomniane opcje, ale też często się z nich korzysta w różnych miejscach. Działają one na zasadzie utleniania benzyny, więc trzeba się trochę na tym znać, aby mieć pewność, że rozgrzeje się takie urządzenie w pełni bezpiecznie. 

Konstrukcja tego ogrzewacza składa się z pojemnika, do którego wlewa się benzynę do zapalniczek. Nie jest to skomplikowane działanie, jednak trzeba postępować wtedy bardzo ostrożnie. 

Ocieplacz benzynowy może działać nawet 24 godziny, poza tym rozgrzewa się do temperatury 90°C. Jak widać wyraźnie to naprawdę trafny wybór, dlatego też warto zdecydować się na taką inwestycję, jeśli komuś zależy na naprawdę długim okresie ogrzewania na wysokim poziomie.


Podsumowanie – który ogrzewacz wybrać?

Ostateczny wybór co do zakupienia ogrzewacza do dłoni wcale nie jest prosty. Trzeba podjąć decyzję mając na uwadze:

 • maksymalną temperaturę,
 • czas rozgrzewania urządzenia,
 • maksymalny czas ogrzewania.

Dzięki tym kryteriom na pewno podejmie się właściwą dla siebie decyzję. W nieco trudniejszych warunkach świetnie spiszą się ogrzewacze w wersji chemicznej, na co dzień lepszym wyborem będą termofory żelowe, natomiast jeśli ktoś będzie chciał uzyskać wysoką temperaturę powinien zdecydować się na wersję benzynową. Dostęp do każdego urządzenia jest szeroki, zamówienia można składać także przez Internet.


Ogrzewacze do dłoni i rąk RANKING

Ranking wrzesień 2022

Zestawienie najchętniej wybieranych termoforów do ogrzewania m.in. dłoni oraz rąk, oferowanych w sklepach online.


Zapytania samoobronne i survivalowe userów:

 • ogrzewacz chemiczny duzy

5 opinii o “Ogrzewacz termofor do rąk i dłoni

Rankingi oraz poradniki na PoMysliwsku.pl 2022 - komentarze
 1. Fajny artykuł, dobitnie wyjaśnia jaki ogrzewacz do rąk odpowiada za co i jak działa, co też przekłada się na to, że prościej wybrać. Plus dla was, oby tak dalej. Pozdrawiam 🙂

 2. Mega ciekawy artykuł, ranking ogrzewaczy do rąk bardzo się przydał w wyborze. Co do samego produktu, to w zimie jest to świetna rzecz. Ja dodatkowo mam taki w domu, często przy pracy na komputerze po jakimś czasie ręce strasznie marzną, wtedy bardzo się przydaje 😉

 3. Mnie zastanawiają chemiczne ogrzewacze, które według zaleceń producentów są w stanie ogrzać się do temperatury przekraczającej 50 stopni. Oczywiście nie wyobrażam sobie, gdyby był w stanie osiągnąć taką na dużym mrozie 🙂 Z tego co widziałem, to w testach świetnie wypadł Hand Warmer Only One.

 4. Wszytko ładnie pięknie, ale nie widzę rankingu ogrzewaczy. Są tylko podane ich rodzaje i opis. Chyba że wszystko jedno, co kupimy, i tak działanie będzie podobne 🙂

 5. Dla mnie osobiście taki żelowy termofor najlepiej się sprawdza. Niewielkie gabaryty, można go schować z powodzeniem do kieszeni. Fakt, że takie kieszonkowe termofory nie wytrzymują zbyt długo (koło 3-40 minut, gdzieś czytałem), ale nie można mieć wszystkiego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...