Rankingi z 12 kwietnia 2024

Wyjątkowy pobyt na Sri Lance. Na co się przygotować?

Survival

Chociaż sezon wakacyjny za nami, nie oznacza to, że z kolejnym wyjazdem należy czekać do następnych wakacji. Wśród licznych propozycji, które uraczą cię pełnym słońcem i rajskimi plażami jest Sri Lanka. Jak wygląda średnia cena pobytu? I co warto zobaczyć, odwiedzając Sri Lankę? Odpowiadamy!

wakacje na Sri Lance


Wyjątkowe wakacje na Sri Lance dostępne dla Ciebie

Położona na Cejlonie Sri Lanka to państwo niezwykle atrakcyjne pod względem turystycznym. Piaszczyste plaże, liczne rafy koralowe, płytkie laguny, lasy monsunowe i równikowe – wszystko to sprawia, że urlop na Sri Lance może należeć do naprawdę niezapomnianych. Świetnie poczują się tutaj plażowicze, zadowoleni będą miłośnicy sportów wodnych, a także ci, którzy uwielbiają zwiedzać.

Jeżeli planujesz wakacje w rejonie Sri Lanki, to koniecznie dowiedz się jak najwięcej, zanim wylądujesz na miejscu. Wyjątkowe krajobrazy sprawią, że z pewnością nie będzie to twoja ostatnia wizyta.


Jaki klimat panuje na Sri Lance?

Jeśli zaliczasz się do osób, które doskonale czują się wtedy, kiedy jest naprawdę mocno ciepło, Sri Lanka to miejsce odpowiednie dla Ciebie. Do tego dochodzi wysoka wilgotność powietrza, a także wiatry, które wieją znad oceanu. Południowa część wyspy to klimat typowo równikowy, północ znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego. Planując urlop, pamiętaj, aby uwzględnić występujące na wyspie pory suche i wilgotne.

Jeśli chodzi o temperaturę, to średnio wynosi ona od 25 do aż 30 stopni w ciągu roku. Najcieplejsze rejony położone są na wybrzeżu, z nieco niższą temperaturą muszą liczyć się na terenach górskich. Planując urlop w tym rejonie, musisz pamiętać, aby zabrać cieplejszą odzież – nocą termometry mogą wskazać mniej niż 10 stopni.

Sri Lanka największą popularnością cieszy się w okresie od grudnia do kwietnia. Wówczas pogoda jest stabilna – pozwala zarówno na zwiedzanie, jak i plażowanie.


Standardowa cena, czyli ile na Sri Lance zapłacicie?

Sri Lanka (ceny) to miejsce, w którym wcale nie zapłacisz wiele. Bez problemu znajdziesz wyjątkowe noclegi, najesz się w taniej restauracji lokalnego jedzenia oraz skorzystasz z najznamienitszych atrakcji. Pamiętaj, że w południowej części kraju, jako główny transport królują tuk tuki, dlatego nastaw się an wyjątkowe doznania.

Szacuje się, że koszty życia są stosunkowo niskie, a ceny różnią się od tych w naszym kraju. Miesięczna opłata za pobyt dla jednej osoby może wynieść zaledwie 2075,60 zł, co jest o ponad 50% niższe niż w Polsce. Więcej informacji znajdziesz na: https://turystycznyninja.pl/ceny/sri-lanka/.


Coś dla miłośników aktywnego spędzania czasu

Będąc na Sri Lance, koniecznie musisz odwiedzić plantacje herbaty. To właśnie ta roślina rozsławiła Cejlon na całym świecie. Ciekawostką jest fakt, że pierwsze sadzonki pojawiły się w tej części globu dopiero w roku 1824, a więc naprawdę późno. Przywieziono je z Chin z zamiarem umieszczenia w ogrodzie botanicznym. Uprawę herbaty rozpoczęto w latach sześćdziesiątych XIX wieku.

Decydując się na wizytę w herbaciarni, nie tylko zobaczysz plantację na własne oczy, ale będziesz mieć również okazję do spróbowania różnych naparów. Bardzo często na plantacjach można również zrobić zakupy.

Sri Lanka to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy uwielbiają sporty wodne. Możesz wybrać to miejsce na wypoczynek, jeśli jesteś fanem:

  • windsurfingu;
  • nurkowania;
  • jazdy na nartach wodnych.

Zadowoleni będą również ci, którzy uwielbiają kajaki. Planując aktywny wypoczynek, pamiętaj, że godne polecenia plaże znajdziesz na południu. Do tych najpiękniejszych zalicza się Unawatunę, Bentotę, Beruwalę oraz Tangalię.

Sri Lanka ma naprawdę wiele do zaoferowania. To, co wskazaliśmy, to jedynie niewielki wycinek tego, co warto na niej robić. Decydując się na urlop właśnie tutaj, pamiętaj, że to sposób na wyjątkowy wypoczynek w atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...