Rankingi z 06 czerwca 2024

Pistolet gazowy

Samoobrona

Posiadanie pistoletu gazowego to bardzo ważna rzecz, ponieważ można w ten sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ludzie korzystają z niego w zakresie samoobrony.

Dzięki takiemu pistoletowi można oczywiście obronić się przed przestępcami i napastnikami, np. wtedy, gdy będą chcieli kogoś pobić, obrabować, czy też włamać się do domu. Warto więc dokonać takiej inwestycji, ponieważ może się to okazać niezwykle opłacalny krok w trosce o własny spokój.

W niektórych przypadkach trzeba mieć jednak pozwolenie na posiadanie takiej broni. Wszystko zależy od tego, na jaki konkretnie jej typ dany użytkownik się zdecyduje. Problemów nie będzie jeśli kupi się w sklepie ręczny miotacz gazu. Wtedy też nie trzeba posiadać żadnego zezwolenia na jego posiadanie i można użytkować go swobodnie, jeśli człowiek znajdzie się w sytuacji, która będzie zagrażała jego zdrowiu lub życiu.

W broni gazowej znajdują się pociski, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla innych ludzi, natomiast miotacz ręczny jest odpowiedzialny jedynie za rozpylenie gazu, a więc na niego nie trzeba mieć pozwolenia. Oczywiście taki miotacz może mieć kształt pistoletu.

jaki pistolet gazowy

Niektóre pistolety gazowe można jednak kupić w sklepach z militariami również bez pozwolenia, ponieważ polskie organy ścigania podchodzą do tego dość elastycznie. Nie jest to broń palna, a ludzie potrzebują mieć jakiś sprzęt, aby móc zadbać o własne bezpieczeństwo w sytuacjach kryzysowych. Warto jednak pamiętać o tym, że taką broń powinno się trzymać w ukryciu, aby nie narazić się na jakieś konsekwencje.

Polecamy nasz kolejny poradnik dotyczący sprzętu do samoobrony => Jaki gaz pieprzowy najlepiej wybrać?


Pistolet hukowo-gazowy

Dobrym wyborem dla osób dbających o własny komfort i bezpieczeństwo będzie na pewno pistolet hukowo-gazowy. Na taki pistolet nie trzeba mieć żadnego zezwolenia, dlatego jest to dobra informacja dla każdej zainteresowanej osoby. Jak sama nazwa wskazuje pistolet ma ten wiele zalet, ponieważ wydziela on gaz, ale oprócz tego też sygnały dźwiękowe w postaci huku, w czasie wystrzału. To może bardzo wystraszyć agresora, ponieważ pomyśli on wtedy, że broniąca się osoba dysponuje bronią palną i może mu zrobić krzywdę. Nic dziwnego, że takie pistolety są obecnie tak chętnie wykorzystywane przez polskie społeczeństwo, skoro można dzięki nim zapewnić sobie pełen spokój.

pistolet hukowo gazowy
pistolet hukowo gazowy

Obsługa pistoletów hukowo-gazowych wcale nie należy do najtrudniejszych zadań, więc każda osoba powinna sobie z tym bez problemów poradzić. Z takiej broni korzystać mogą ludzie w każdym wieku, oczywiście jeśli skończyły 18. rok życia, dzięki czemu będzie można spokojniej spacerować w ciemnościach z psem, czy też wracać po ciemku do domu z pracy lub imprezy.

Warto wspomnieć też o mocy takiego pistoletu, jest to 5 metrów zasięgu, dlatego też napastnik zostanie potraktowany gazem nawet wtedy, gdy będzie znajdował się w nieco dalszej odległości od ofiary.


Pneumatyczny pistolet gazowy

Kolejnym wyborem dla zainteresowanych osób może okazać się pneumatyczny pistolet gazowy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę użytkowania, ponieważ należy nacisnąć wtedy jedynie spust, a sprężony gaz zostanie rozpylony przez użytkownika takiej broni gazowej. Do tej grupy broni gazowej można zaliczyć właśnie miotacze.

Warto jednak pamiętać o tym, że nie jest to tak funkcjonalne rozwiązanie jak odmiana hukowo-gazowa, ponieważ w tym przypadku gaz zostanie rozpylony na odległość 2 metrów. Dla wielu osób jest to jednak zadowalająca odległość, a taki pistolet może sprawić, że ludzie poczują się pewniej i zatroszczą się tym samym o swoje bezpieczeństwo.


Pistolet gazowy 9mm

Najczęstszym wyborem jest jednak pistolet gazowy 9mm. Jest to najbardziej rozpowszechniony kaliber zarówno w przypadku broni gazowej, jak i broni palnej, więc nic dziwnego, że zyskuje tak duże uznanie ze strony osób, które chcą zadbać o to, aby żaden napastnik nie zrobił im krzywdy. Są to pistolety półautomatyczne, które pomieścić mogą w sobie kilka pocisków, ich obsługa jest jednak bardzo prosta, więc dla nikogo nie powinno to być większym wyzwaniem.

Bardzo istotne jest to, że posiada stosunkowo niewielką wagę i można nosić go zawsze ze sobą, w ukryciu, tak aby napastnik go nie zauważył.


Co daje broń gazowa?

Broń gazowa niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim można tutaj wspomnieć o:

 • nieśmiercionośnej obronie przed napastnikami,
 • zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa u użytkowników takiej broni,
 • możliwość ucieczki przed nieznanymi oprawcami w sytuacji kryzysowej,
 • szerokim wyborze broni, która powoduje łzawienie, nudności i kaszel u napastników.

Posiadając taką broń na pewno człowiek poczuje się dużo bezpieczniej, a przy okazji ma pewność, że nikogo nie zabije, gdy będzie troszczył się o własne życie. Do wyboru na rynku jest wiele różnorodnych pistoletów gazowych, więc zainteresowani muszą je dobrać według własnych preferencji.


Pistolety gazowe RANKING

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych pistoletów gazowych, oferowanych w sklepach online.


Zapytania samoobronne i survivalowe userów:

 • https://www pomysliwsku pl/pistolet-gazowy/
 • broń gazowa bez zezwolenia 9mm
 • pistolet gazowy
 • najmocniejszy pistolet gazowy bez zezwolenia
 • pistolet gazowy bez pozwolenia
 • pistolety gazowe 9mm bez zezwolenia
 • pistolet gazowy pozwolenie
 • pistolety hukowe 9mm bez zezwolenia

10 opinii o “Pistolet gazowy

Rankingi oraz poradniki na PoMysliwsku.pl 2023 - komentarze
 1. Zawsze chciałem mieć taki pistolet gazowy 9 mm, fajna sprawa. Nie jest to drogie, ale no trzeba tego używać mega odpowiedzialnie i obchodzić się z bronią należycie.

 2. Mi w oko wpadł strasznie pistolet gazowy glock. Cena nie jest zbyt wysoka, aczkolwiek trochę obawiam się, jak to będzie wyglądać w praktyce w kwestii prawnej – zawsze wydawało się to dla mnie troche dziwne. Poza tym, świetny poradnik 😉

 3. Pistolet gazowy spoko sprawa, aczkolwiek nigdy nie byłem do końca przekonany do jakiejkolwiek broni. Zawsze podchodziłem do tego ze sporym dystansem i wątpię, że kiedykolwiek sobie taki sprawię, ale fajne zajęcie na hobby 😉

 4. Gazówka, bo tak potocznie się na to mówi to bardzo fajny pomysł, dużo osób teraz taki posiada, bo generalnie coś takiego mieć można. Kosztuje swoje, ale czasami można na przecenie kupić coś w fajnym budżecie 😉

 5. Fajny pomysł, by mieć taki pistolet gazowy, aczkolwiek szczerze, to bałbym się go użyć w razie ostateczności. Fakt faktem, że to tylko gazowy, ale no sama świadomość o używaniu broni jest całkiem dziwna. Oczywiście wszelkiego rodzaju ochroniarze powinni takie rzeczy mieć.

 6. Szczerze powiedziawszy, nie wiedziałem, że te pistolety są tak popularne i łatwo dostępne. Do tego cena nie jest najgorsza i można zdecydowanie kupić coś ciekawego, za niewielkie pieniądze. Przymierzam się do kupna, a artykuł jak najbardziej na plus bo naprowadził mnie bardzo.

 7. Broń gazowa to spoko rzecz, aczkolwiek też trzeba rozważnie tego używać i nie bagatelizować. Są bardzo łatwo dostępne, z resztą jak widać. Nie odczuwam potrzeby posiadania takiego, ale jeżeli ktoś lubi to czemu nie 😉

 8. Jako ochroniarz, oraz osoba, która interesuje się tego typu rzeczami, powiem, że broń gazowa jest w porządku, ale trzeba jej umieć używać i mieć w świadomości, że tym można zrobić komuś krzywdę. Nie kosztuje dużo i praktycznie każdy może ją w dzisiejszych czasach mieć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...