Rankingi z 09 czerwca 2024

Pompka do materaca – ręczna czy elektryczna? Jaka najlepsza?

Survival

Wyjazd na biwak wiąże się z długą listą rzeczy, które trzeba kupić. Jedną z nich będzie na pewno pompka do materaca dmuchanego, ponieważ podczas takich wyjazdów często śpi się właśnie na materacu. Jeśli jest to rodzinny wyjazd to zamiast jednego materaca, będzie trzeba napompować 2 lub 3. Często przypada to na głowę rodziny, czyli mężczyznę, który musi wziąć ten ciężar na swoje barki.

Żeby pompowanie piłki, pontonu czy materaca nie było uciążliwe, należy dowiedzieć się nieco więcej o pompkach przed wyjazdem. Kupno odpowiedniej pozwoli cieszyć się wyjazdem i zrelaksować się na 100%.

elektryczna pompka do materaca dmuchanego
elektryczna pompka do materaca dmuchanego

Pompka nożna, ręczna

Będzie to najtańszy wybór, jaki można znaleźć w sklepie. Będzie ona również bardzo kompaktowa, więc podczas wycieczek rowerowych na pewno się przyda. Następnym plusem jest z pewnością łatwość obsługi. Mężczyzna nie będzie musiał ślęczeć godzinami nad instrukcją obsługi i od razu będzie mógł przejść do działania. Ostatnią zaletą jest duży wybór, idąc do sklepu można znaleźć dziesiątki pompek, które spełnią oczekiwania klienta. Na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Teraz trzeba niestety przejść do wad pompek nożnych lub ręcznych. Największą jest oczywiście męczenie się podczas pompowania. Żeby pompka do pontonu działała dobrze i szybko, będzie trzeba użyć sporo siły. Cała rodzina będzie dopingowała głowę rodziny w tym zadaniu, jednak po skończeniu istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie on po prostu zmęczony, a całe zdanie zajmie mu sporą ilość czasu.


Pompka elektryczna

Ogromną zaletą jest tutaj oczywiście szybkość pompowania. W przypadku pompki elektrycznej całe zadanie zajmie bardzo mało czasu, dzięki czemu będzie więcej czasu na relaks i odpoczynek z rodziną. Następną zaletą jest oczywiście brak wykorzystywania do pompowania siły przez głowę rodziny. Tak jak ma to miejsce w przypadku pompki ręcznej, mężczyzna po skończonym zadaniu z pewnością będzie musiał odpocząć. Wybierając pompkę elektryczną nie trzeba się niczym martwić. Można nią pompować bardzo wiele rzeczy, a także jest prosta w użyciu, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu.

Jednak posiada ona również minusy, o których trzeba wspomnieć. Jak sama nazwa wskazuje, działanie jej jest uzależnione od prądu. Jeśli ktoś nie będzie miał do niego dostępu to niestety, ale nie napompuje swojego pontonu lub materaca dmuchanego. Jest ona droższa od pompki ręcznej pod względem eksploatacji, a także samego zakupu. Także uzależnia wyjazd od wyboru miejsca. Jeśli zdecyduje się ktoś na kupno pompki elektrycznej to musi pojechać w miejsce, gdzie będzie dostępny prąd.

Zobacz również!
Rankingi pompek do materacy dmuchanych maj 2024


Pompka na CO2

Jest ona równie kompaktowa, jak pompka ręczna. Będzie ona świetnym wyborem dla wszystkich rowerzystów i osób, które nie mają za wiele miejsca w bagażu. Pompowanie pompą na CO2 jest błyskawiczne, dzięki czemu nie trzeba marnować czasu na to zadanie. Jest ona również łatwa w użyciu i nie trzeba wykorzystywać siły do pompowania swojego materaca. Sprawdzi się ona w wielu warunkach.

Największym minusem jest jej waga. Jest ona bardzo ciężka przez co, nie wszyscy zdecydują się na jej zakup. Waga jej jest oczywiście uzależniona od ilości gazu, który zostanie zabrany. Jest ona również droga w eksploatacji, ponieważ należy kupować naboje z gazem. Zyskuje się elastyczność, ponieważ nie trzeba uzależniać się od prądu, jednak cena robi swoje.

pompka na CO2 z kartridżem
pompka na CO2 z kartridżem

Na co dodatkowo zwrócić uwagę?

  1. Cena
  Wiele osób ustawia sobie maksymalną stawkę, którą są w stanie zapłacić za pompkę. Czasami niestety jest to bardzo mała suma i jedynym wyborem dla takich osób będzie pompka nożna lub ręczna. Warto wcześniej sprawdzić orientacyjne ceny produktów, żeby w sklepie móc skonkretyzować swoje potrzeby.

  2. Jakość wykonania
  Podróże rowerem wiążą się ze spaniem czasami w niewygodnych warunkach. Jadąc samochodem, również sporo rzeczy będzie walało się po bagażniku. Lepiej jest zainwestować w pompkę, która jest solidnie wykonana i będzie potrafiła odeprzeć nacisk innych rzeczy. Kupując daną pompkę lepiej zdecydować się na trwalszą i zapewne droższą niż wymieniać ją co każdy wyjazd.

  3. Wentyl
  Niestety, ale nie wszystkie pompki obsługują każdy wentyl. Jeśli chce ktoś zakupić sprzęt, który będzie w stanie napompować materac, ponton, piłkę, a także koło rowerowe to musi zwracać uwagę na jego uniwersalność. W dzisiejszych czasach wielu producentów informuje o tym do czego nadaje się dana pompka, jednak zawsze lepiej dopytać i doczytać na własną rękę.


Pompki do dmuchanych materacy RANKING

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych pompek do materacy, oferowanych w sklepach internetowych.


2 opinii o “Pompka do materaca – ręczna czy elektryczna? Jaka najlepsza?

Rankingi oraz poradniki na PoMysliwsku.pl 2023 - komentarze
 1. Zależy co mamy do pompowania i jak duży jest materac – ręczna nadaje się do niewielkiego dmuchanego materacyka dla dziecka, przy większym kilkuosobowym sprzęcie bez pompki elektrycznej ani rusz.

 2. Akumulatorowe albo elektryczne to już wydatek rzędu grubo powyżej 100 zł. Może i warto? Co myślicie np. o tej – Rechargeable Quickpump 230V od marki Campingaz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...