Rankingi z 10 czerwca 2024

Celownik

Survival

Każdy strzelec do wyboru ma wiele różnorodnych celowników, w które można wyposażyć własną broń. Jak doskonale wiadomo – nie jest to łatwe zadanie, dlatego trzeba poszerzyć wiedzę z tego zakresu, aby móc wybrać dla swojej broni optymalny celownik. Wtedy też strzelec zapewni sobie lepsze efekty strzelania, np. do celu.

Oczywiście broń strzelecką wykorzystuje się w różnych celach, wszystko zależy więc od tego, z jakiej broni się korzysta, w jakich warunkach itd. Trzeba to sobie dokładnie wszystko przeanalizować, a dopiero potem wybrać dla siebie odpowiedni celownik. Do wyboru jest wiele odmian celowników.


Celowniki kolimatorowe

celownik kolimatorowy
celownik kolimatorowy
Celowniki tego typu przeznaczone są dla osób, które cenią sobie szybkie strzelanie, a więc oddawanie jednego strzału za drugim. Jest to odpowiedni sprzęt dla pistoletów oraz karabinków pneumatycznych, kiedy to spisze się fenomenalnie. Kolimatorowa luneta celownicza daje strzelcowi duży poziom zadowolenia, ponieważ nie tylko zapewnia precyzyjne strzelanie do celu, ale też szybkie oddawanie strzałów, co przydaje się podczas różnego rodzaju ćwiczeń, ale też wtedy gdy użytkownik znajduje się w sytuacji kryzysowej, np. zagrażającej jego życiu.

Wykorzystywać można go także w pistoletach maszynowych oraz strzelbach ASG, dlatego widać wyraźnie, że jego zastosowanie jest bardzo szerokie. Celownik jest bardzo skuteczny, ponieważ zapewnia idealną jasność obrazu, do którego się celuje. Celownik kolimatorowy to wybór dla wymagających strzelców.

Zobacz również!
Rankingi celowników optycznych maj 2024


Celowniki termowizyjne

celownik termowizyjny
celownik termowizyjny
Do wyboru każda osoba ma także specjalistyczny celownik termowizyjny. Zdaniem wielu ekspertów to najbardziej zaawansowany celownik ze wszystkich dostępnych na rynku, ma szeroki zakres działania. Dzięki takim celownikom:

 • błyskawicznie identyfikuje się cel,
 • nie ma problemów z jednoznacznym określeniem celu,
 • ma się zapewnioną stuprocentową wydajność,
 • można decydować się na wyprawy łowieckie, które będą w pełni bezpieczne dla łowców.

Taki celownik ma to do siebie, że pozwala zidentyfikować obraz z dużej odległości. Można dzięki niemu strzelać również w niezbyt korzystnych warunkach atmosferycznych, dlatego poradzi sobie idealnie praktycznie w każdej sytuacji, nawet tej najbardziej wymagającej. Nic dziwnego, że strzelcy bardzo chętnie w niego inwestują, skoro zapewnia doskonałe wyniki na łowach, na co użytkownicy liczą przecież najbardziej.


Celowniki holograficzne

celownik holograficzny
celownik holograficzny
Celownik holograficzny jest bardzo ceniony przez strzelców oddających bardzo precyzyjne strzały. Inwestując w niego ma się pewność tego, że uzyska się wiązkę światła o bardzo niskiej rozbieżności. W ten sposób będzie zdecydowanie łatwiej zidentyfikować cel, ale też ustrzelić go, gdy tylko użytkownik będzie miał taką potrzebę.

Z ich pomocą można bez problemów regulować znak holowniczy, a konkretniej jego położenie. Ma się też duży wpływ na jasność obrazu, ale każda osoba, która zdecyduje się na jego wybranie na pewno nie będzie tego żałowała.

Dopasować można go do różnych broni, np. do pistoletów, karabinów i strzelb, dlatego posiada bardzo szerokie zastosowanie w praktyce.


Celowniki laserowe

celownik laserowy
celownik laserowy
Bardzo nowoczesną opcją na rynku celowników jest na pewno celownik laserowy. Umożliwiają one:

 • precyzyjne oddawanie strzałów,
 • szybkie oddawanie strzałów,
 • klarowną identyfikację celu,
 • montaż na szynie akcesoryjnej.

Używane są one podczas strzelania dynamicznego, kiedy to spisują się zdecydowanie najkorzystniej. Nie ma nic dziwnego, że są wykorzystywane w dzisiejszych czasach na tak szeroką skalę. Ich atutem jest precyzja, ale też solidne wykonanie, bez problemów można je montować na specjalnej szynie, aby można było wygodniej z nich korzystać.

Zamontowanie takiego celownika w szynie powoduje, że bez żadnych opóźnień można namierzyć cel i do niego strzelić.

Oczywiście, jak wskazuje nazwa podczas strzelania korzysta się z lasera. Czerwona kropka pozwala łatwiej namierzyć cel i do niego trafić, dlatego też celowniki są wykorzystywane przez wiele służb mundurowych.


Celowniki do łuku klasycznego

Do wyboru na rynku są też celowniki do łuku klasycznego, jeśli ktoś posługuje się na co dzień takim łukiem, a takich osób jest naprawdę wiele. Celownik do łuku klasycznego charakteryzuje się tym, że posiada stabilną i lekką konstrukcję, można dzięki niemu oddawać dużo precyzyjniejsze strzały, ale też w zdecydowanie szybszym tempie. Są to celowniki o charakterze sportowym, które wykorzystywane są jednak nie tylko przez sportowców, ale też przez zwykłe osoby.

Dobrać można sobie różne ich kolory, aby dopasować celownik do własnych preferencji, co dla wielu klientów jest istotnym czynnikiem. Jak widać do wyboru ma się wiele rodzajów celowników, dlatego klienci muszą porównać je między sobą i dopiero potem zdecydować się na jeden z nich.


Celowniki RANKING

Ranking maj 2024

Zestawienie najchętniej wybieranych celowników do zastosowań obserwacyjnych i militaryjnych, oferowanych w sklepach online.


8 opinii o “Celownik

Rankingi oraz poradniki na PoMysliwsku.pl 2023 - komentarze
 1. Ciekawa sprawa, taki celownik zawsze mnie interesował, ale nie miałem okazji nigdy używać 😀 Na strzelnicy strzelaliśmy ze starych łamanych, więc ciężko było o czymś takim myśleć, ale mam plan wybrać się na strzelnicę i spróbować czegoś nowszego i mam nadzieje, że będzie właśnie taki celownik 😉

 2. Znajomy jest właśnie fanem broni i ma czegoś takiego całą półkę. Bardzo ciekawa zajawka, aczkolwiek dosyć kosztowna, bo broń i wszelkiego typu akcesoria do niej są dosyć kosztowne.

 3. Bardzo ciekawa strona, można wiele ciekawych informacji ze świata survivalu zaczerpnąć. Taki celownik to świetna sprawa, jeżeli ktoś jest fanem broni czy to sportowo, czy kolekcjonersko, to na pewno ten temat nie jest mu obcy.

 4. Trafiłem w dobre miejsce, survival to zdecydowanie moje ulubione zajęcie i hobby. Szukam ciekawego celownika do łuku, bo kolega, który uprawia ten sport zaraził mnie tym. Znacznie poprawia celność i możliwość tego, żeby oddawać precyzyjne strzały, tam gdzie faktycznie chcemy.

 5. Te lunety wyglądają bardzo interesująco, w sumie to nigdy nie zastanawiałem się wcześniej nad zakupem takiej do swojej broni, ale teraz po przeczytaniu i zobaczeniu cen wygląda to bardzo fajnie i chyba się skuszę. Fajny materiał!

 6. Ja od wielu lat strzelam, zarówno na zawodach jak i po prostu dla rozrywki i wiem, że dobra optyka to podstawa. Cała masa takich celowników przewinęła mi się przez ręce, a do broni snajperskiej lunety potrafią czasami dawać taki obraz, że nie jesteśmy sobie w stanie tego wcześniej wyobrazić 😉

 7. Ciekawe, że celownik kolimatorowy jest aż tak popularny, nie wiedziałem. Od niedawna interesuje się strzelectwem i mam patent ( sportowy ). Jest to świetna zajawka, ale trzeba przejść przez dosyć długi proces załatwiania papierów. Koniec końców jest warto 😉

 8. Miałem celownik kolimatorowy, ale zdecydowanie bardziej podoba mi się teraz celownik termowizyjny. Bardzo fajnie się sprawuje na polowaniach, tym bardziej w niezbyt dobrą pogodę, lub późną porę. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...