Rankingi z 22 maja 2022

Czym jest softshell?

Survival

Większość producentów odzieży turystycznej i outdoorowej ma w swojej ofercie produkty typu sofshell. Co to właściwie takiego i czy warto mieć go w swojej szafie?

bluza kurtka softshell
bluza kurtka softshell

Co to jest softshell?

Softshell to rodzaj tkaniny, który wymyślono jako alternatywę dla turystycznego ubioru typu hardshell, składającego się z warstwy bielizny termoaktywnej, warstwy ocieplającej ( np. polaru) i warstwy zewnętrznej jak przeciwdeszczowa kurtka membranowa. Jako, że większość z aktywności outdoorowych odbywamy jednak kiedy nie pada, idealnym rozwiązaniem jest softshell. Co do zasady co do zasady zapewnić ocieplenie i ochronę przed wiatrem a jednocześnie oddychać i nie powodować pocenia i przegrzania jak tradycyjna odzież membranowa.


Jak to działa?

Softshellowa kurtka, spodnie czy rękawice) posiadają dwuwarstwową budowę. Pierwsza warstwa, ta bliżej ciała, to zwykle polar który zapewnia odpowiednią temperaturę. Druga to gęsto tkany , zatrzymujący wiatr materiał. Jest on wykończony specjalna impregnacją. Efekt to wysoce wiatroodporna i dobrze oddychająca odzież.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...