Rankingi z 28 maja 2023

Namiot turystyczny

Survival

Wyprawy turystyczne są obecnie w modzie, dlatego też wiele osób decyduje się na wyjazd w odległe zakątki Polski, czy też nawet świata. Oczywiście do takiej wyprawy trzeba się dobrze przygotować, co nie zawsze jest proste w realizacji. Przede wszystkim niezbędnym wyposażeniem będą namioty turystyczne. W końcu gdzieś na takich wycieczkach trzeba spać. Odpowiednim wyborem w tej sytuacji będą właśnie takie namioty, które powinny być dobierane głównie pod kątem wielkości.

Wpływ na wybór zainteresowanych osób będzie miało również to, z kim konkretnie na daną wyprawę będzie się wybierało. Jeśli będzie to para, czy też bliskie sobie osoby to nie trzeba zbyt dużego namiotu. Jeśli będą to jednak znajomi warto zdecydować się na nieco większy namiot, aby zapewnić sobie pełen komfort wypoczynku.

namiot turystyczny


Namiot na ile osób?

Samotna wyprawa sprawia, że wystarczającą opcją okaże się być namiot jednoosobowy. Wiadomo, że nie będą to jakieś luksusy, ale nie będzie się wtedy również za namiot przepłacało, a pieniądze będzie można sobie odłożyć na realizację innych celów. Warto jednak pamiętać o:

 • warunkach pogodowych,
 • ukształtowaniu terenu,
 • bagażu,
 • własnych wymaganiach.

Od tego zależy w dużej mierze to, na jaki namiot zdecyduje się turysta. Jeśli będzie wybierało się w miejsce, które słynie z tego, że ciągle tam pada lub też przeważają niskie temperatury, to warto wziąć mniejszy namiot, w którym będzie można swobodnie się schronić i nie tracić ciepła. Jeśli jednak jedna osoba będzie zabierała ze sobą duży bagaż, ponieważ wyprawa ma potrwać kilka tygodni, wtedy też lepiej wybrać namiot 2 osobowy, gdyż będzie można się w nim wygodniej pomieścić i wyjąć na zewnątrz z plecaka wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Wszystko powinno się jednak bardzo dokładnie przemyśleć przed udaniem się na taką wyprawę.

Zobacz również!
Rankingi namiotów turystycznych maj 2023


Większa grupa znajomych

Problem pojawia się wtedy, gdy na wycieczkę decyduje się nieco większa grupa znajomych, co nie jest oczywiście w dzisiejszych czasach żadną rzadkością. Takie sytuacje coraz częściej mają miejsce, wtedy też dobrym wyborem będzie nawet namiot 5 osobowy. To samo tyczy się wyprawy, w której uczestniczyć będzie jakaś rodzina. Warto policzyć więc najpierw uczestników wyprawy, a dopiero potem udać się do sklepu, aby móc swobodnie wybrać optymalny namiot na daną wycieczkę. O pomoc można poprosić też doświadczonych sprzedawców, którzy na pewno będą w stanie udzielić kilku wartościowych porad zainteresowanym turystom.

Warto wybierać namioty, które posiadają sporą przestrzeń, ale też takie, które na bokach mają dodatkowe kieszenie, w które można wsadzić np. gadżety. Wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki, dlatego turyści będą w stanie wybrać dla siebie właściwą opcję. Namioty można też kupić przez Internet.


Pamiętajmy o utrzymaniu odpowiedniej ciepłoty ciała, dlatego rozważmy zakup niewielkich termoforów ogrzewaczy do dłoni i rąk. O ich typach i rodzajach możecie przeczytać tutaj.


Mocny namiot

W niektórych sytuacjach dobrym wyborem będzie namiot trekkingowy. Wybrać można różne rozmiary takich namiotów, a najpopularniejszą opcją na rynku jest namiot 3 osobowy. Przede wszystkim trzeba jednak dobrać go pod kątem odporności na negatywne czynniki atmosferyczne. Dobry i mocny namiot musi poradzić sobie nierzadko z:

 • ulewnymi opadami deszczu,
 • porywistym wiatrem,
 • opadami śniegu,
 • ochłodzeniem,
 • błotem.

Pod tym kątem warto podejmować ostateczną decyzję, jeśli chce się zapewnić sobie odpowiednie warunki do egzystowania na wyprawie turystycznej. Na szczęście producenci dbają o interesy klientów i produkują wzmocnione namioty, które mogą przetrwać złe warunki atmosferyczne nawet przez 2-3 sezony, chociaż wiele zależy też od tego, na jakie tereny turysta się uda.

W wysokich górach namiot może okazać się niewystarczającym zabezpieczeniem, a już na pewno nie pierwszy z brzegu, dlatego do ostatecznego wyboru trzeba się dobrze przygotować. Decydując się na namiot 4 osobowy zyska się więcej miejsca, jednak będzie on cięższy, za to stabilniejszy i solidniejszy. Niektórzy decydują się na lżejsze modele, aby nosić mniej kilogramów na plecach, ale nie jest to zawsze dobre rozwiązanie.

duży turystyczny namiot 6 osobowy
duży turystyczny namiot 6 osobowy

Namioty wieloosobowe na kempingi

Wybierając się na kempingi warto zdecydować się na namiot 6 osobowy. Takie namioty wieloosobowe na pewno spełnią oczekiwania każdej osoby. Wiadomo, że na kempingi zwykle wybiera się grupa sobie znanych osób, często spożywa się tam też alkohol, czy też wraca się późną nocą po imprezie i turyści decydują się spać w jednym namiocie. Wtedy też tak przestronne modele spiszą się doskonale. Jest to też dobra opcja, ponieważ na kempingach poznaje się nowych ludzi, którzy chcą przyjść do namiotu porozmawiać, a jeśli będzie on zbyt mały, wtedy też np. w deszcz nie będzie można schronić się w namiocie i porozmawiać z nowo poznaną osobą. Warto więc pomyśleć o wszystkim.


Namioty turystyczne RANKING

Ranking maj 2023

Zestawienie najchętniej wybieranych namiotów turystycznych, oferowanych w sklepach online.


Zapytania samoobronne i survivalowe userów:

 • https://www pomysliwsku pl/namiot-turystyczny/
 • ranking namiotów

4 opinii o “Namiot turystyczny

Rankingi oraz poradniki na PoMysliwsku.pl 2023 - komentarze
 1. Bardzo ciekawy wpis, oby więcej takich się pojawiało! Co do namiotu to zawsze staram się wybierać max do 4 osób, bo te większe są po prostu ciężkie w rozkładaniu, przynajmniej dla mnie 😉

 2. Uwielbiam wyjazdy pod namiot, nie ma chyba nic lepszego. Zdecydowanie wole wybrać się na wyjazd pod namiot w jakieś spokojne miejsce, niż do hotelu. Fajny artykuł i ciekawe zestawienie produktów 😉

 3. Dzięki Wam udało mi się kupić namiot turystyczny 6 osobowy na przyszły sezon. Obecny jest już na tyle wysłużony, że przechodzi na zasłużoną emeryturę 😉 Bardzo fajny artykuł, pozdrawiam.

 4. Z pewnością duży namiot dla rodziny jest bardzo ważny, na 4 osoby to według mnie taka optymalna liczba. Jeżeli chcemy, żeby miejsca w nim było trochę więcej, to niestety musimy liczyć się z wyborem czegoś większego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ocena treści: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...